Cuma , 21 Haziran 2024
Anasayfa Life Sanat Mermer ve Sanat
Life Sanat

Mermer ve Sanat

KÖMÜRCÜOĞLU RESİM ÇALIŞTAYI YAPILDI

Bu yıl NKVAKFI olarak “2. KÖMÜRCÜOĞLU RESİM ÇALIŞTAYI’nı, 1-8 EYLÜL arasında, Kömürcüoğlu Heykel Atölyesi’nde gerçekleştirildi.

Kömürcüoğlu Heykel Atölyesi’nde düzenlenen Resim Çalıştayı ile ilgili olarak Vakfın kurucusu Sayın Nihat Kömürcüoğlu, basınla şu bilgileri paylaştı:

“ Bu yıl NKVAKFI olarak “2. KÖMÜRCÜOĞLU RESİM ÇALIŞTAYI’nı, 1-8 EYLÜL arasında, Kömürcüoğlu Heykel Atölyesi’nde gerçekleştirdik.

Kömürcüoğlu Mermer, 1982. yılında mermerciliğe faaliyete başladı. O günden bugüne mermer camiamızda birçok ilklere imza attık.

Geçtiğimiz yıl, Kömürcüoğlu ailesi olarak kasım ayında 40. yılımızı geride bıraktık

Yaşamımın bir döneminden itibaren maddi ve manevi birikimlerimin elverdiği kadarını kültür ve sanata vakfetmek istedim. Para kazanmanın ötesinde insanlara ne verebilirim, onlara nasıl katkıda bulunabilirim diye düşündüm. Özellikle heykel sanatına yöneldim. Bildiğiniz gibi 2011 yılından itibaren Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi yapıyoruz.

2016 yılında “ NKV “ Nihat KÖMÜRCÜOĞLU Kültür Sanat Vakfını kurduk. Çalışmalarımızı vakıf bünyesinde yapıyoruz.

Yıllar önce yapmak isteyip de yapamadığım resim çalıştayını saygıdeğer resim sanatçısı Celal GÜNAYDIN’ın teşviki ile yapmaya karar verdik. Çalıştayın yapılmasına çok emekleri geçmiştir. Ayrıca resim sanatçısı sevgili dostum İsmail Yılmaz KAHRAMAN ve bizden biri olarak hissettiğim heykel sanatçısı Ali DİRİER de çalıştayımıza katkı sunuyorlar. Çevremdeki sanatsever arkadaşların katkısı da bizleri fazlası ile mutlu etmektedir. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ülkemizin değişik yörelerinden resim sanatçılarını davet ettik. Şehrimizden de resim sanatçılarının katılımı ile güzel bir resim çalıştayı gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Ayrıca Merkezefendi Belediye Başkanı Sayın Şeniz Doğan Hanımefendinin de resim çalıştayını yerinde izlemeleri bizleri ve sanatçılarımızı onore etti. Kendilerine sizler aracılığı ile de tekrar teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum”.

Çalıştay boyunca yapılan eserler, 11-25 EYLÜL tarihleri arasında Kömürcüoğlu Resim Sergi Alanında gezilebilir.

İlginizi Çekebilir

“Kadın Eli”

Alpay Mermer’in Sanatsal Çalışmalara katkısı tartışılmaz… Melike Alpay Özmen, aslen bir hukukçu...

“Batman’dan Venedik’e; Arşidük Frederik’in evine yolculuk”…

Henüz 9’unda yağlıboya ile tanışıp ilk sergisini okul kütüphanesinde açan sanatçı Ahmet...

Mehmet Aksoy

Heykeli; zamanın ve mekânın “ben” üstünden sesi soluğu olarak düşünüyorum. Zaman, dördüncü...

Nihayet… “Cennetin Hediyesi” Enkazdan Kurtarıldı

Hatay’da mozaik sanatçısı Menel Hüzmeli’nin dünyada benzeri olmayan 500 bin taşla 1...