Perşembe , 18 Temmuz 2024
Anasayfa Life Tasarım Sadelik ve şıklığın markası MİNVAL
Life Tasarım

Sadelik ve şıklığın markası MİNVAL

Bir evi mabet yapan içindeki insanlardır… Bir mabedi Minval yapan ise, her köşesinde zarafetini konuşturan ve yaşamanın bir sanat olduğunu bilen ev sahipleridir.

Her mabedi saraya dönüştürmek ve ağırladığı her kişiyi onur konuğu gibi hissettirmek için kurulan Minval’in tasarımları, özenle seçilmiş malzemeler ile tüm detayları incelikle düşünülerek usta zanaatkârların elinde hayat buluyor. 

İki kadın girişimcinin göz bebeği Minval, nefes kesen anlar yaratarak sevdikleriyle hatıralar biriktirmenin keyfinden ilham alıyor ve ona bir kez bile bakanlara ihtişamlı bir benzersizlik hissi vadediyor. 

Geçmiş sayılarımızda size Minval’inhikayesini anlatmıştık.

İki yakın arkadaş Mimar Nazlı Ant ile Sektörün genç ve başarı temsilcilerinden Melike Alpay Özmen’nin girişimleri ile kurulan Minval, tasarımlarını bir üst segmente taşımış.

Melike Alpay Özmen; “Mermer, işlev olarak sağlamlığıyla dikkat çeken bir malzeme. Doğanın bir harikası, bizlere bir hediyesi diyebiliriz. Yüzyıllar boyunca oluşum geçirerek bugüne kadar gelmiş ve işlenmeyi bekleyen bir cevher. Tasarım anlamında, her bir mermer parçasının aynı insan DNA’sı gibi birbirinden tamamen farklı, aynı birer sanat eseri gibi orjinal desenleri var. Ayrıca mermer zamansız bir malzeme. Binlerce yıl önce heykeltraşların, en büyük sanatçıların anlam kazandırdığı, şekil verdiği, ölümsüzleştirdiği doğal bir malzeme. Bu açıdan mermerin mimarideki, tasarımdaki yeri paha biçilemez.

Minval ürünlerinde tasarım; Nazlı ve benim ortak fikirlerimizden doğuyor. Bizler Minval ile birlikte evlerinizde kullandığınız neredeyse her türlü ürünün mermerden çok daha güzelini, sadesini ve kullanışlısını yapabilmeyi hedefliyoruz. Basic tasarımlarla, sadelik ve şıklığı birleştiriyoruz. Sofralarınızda kullandığınız servis tabakları, çiçeklerinizi koyduğunuz saksılar, yemek masalarınız, sehpalarınız, mutfak gereçleriniz, ofis masalarınızdaki aksesuarlarınız gibi bir çok alana mermerle giriş yapıyoruz. Minval ürünleri bu anlamda rahatlıkla evinizin, ofisinizin, bahçenizin her alanında kullanabileceğiniz ürünler.

Katma değer yaratmak, aslında mermercilikte artık olarak tanımlanan malzemeleri farklı tasarımlar ile ekonomiye kazandırmak önemli. Birçok sergi, fuar ve etkinliklere katılıyoruz. Ayrıca Türkiye’de bazı mağazalarda ürünlerimiz satışa sunuluyor.

Mermeri cam ve özellikle de gümüşle birlikte tasarlıyoruz. Yakın zamanda Paris’de gerçekleştirilen Maison&Objet fuarındaydık ve ilgi gerçekten çok yoğundu. Daha yolumuz uzun, mimar arkadaşım ile birlikte gelişerek değişen tasarımlarla markamızı güçlendirmeyi hedefliyoruz”.

İlginizi Çekebilir

Mermerin Işıltısı

Mermer, tarih boyunca insanlığın estetik ve dayanıklılık arayışında bir vazgeçilmez olmuştur. Şimdilerde...

Kaykay’ı Dekoratif Bir Parçaya Dönüştürmek

Alessio Scalabrini, sokak kültürünün en ikonik nesnelerinden biri olan kaykay tahtasını, günümüz...