Perşembe , 18 Temmuz 2024
Anasayfa Hakkımızda

Hakkımızda

TAŞIN YAŞAMLA BİRLEŞTİĞİ DERGİ…

Yüreğimizdeki taş sevgisiyle çıktık yola. Adımız, “STONE & LIFE” olsun, taşı anlatırken hayatı da kaçırmayalım istedik.

Hep konuşuruz; doğal taş madenciliğimizin emek ve risk yoğun olduğunu, sektörümüzün ülkemiz ekonomisine katkılarını, sıkıntılarımızı ve en önemlisi taş uygulayıcıları ile aramızdaki kopukluğu. Öncelikli hedefimiz; Taş Üretenler ile Taşın Seçenler ve Uygulayıcılar 

arasında bir köprü kurmak. Bir ortak buluşma zemini yaratmak. Bu amaçla; mermer fuarları yanı sıra yapı fuarlarına katılmaya, mimari aktiviteleri izlemeye özen gösteriyoruz.

“Doğal taş ihracatımız, maden ihracatımız içinde ilk sıralarda. Gelin el ele verelim, yapılardaki uygulamalarda ilk tercih yerli taşlarımız olsun. Hem taşlarımıza hem de makine ve ekipmanlarımıza güvenmelerini sağlayalım. Onları dinleyelim, Sektörümüzü ve “Yerli Taş” kullanımını hep birlikte irdeleyelim” istiyoruz. Yanlış, eksik ya da olması gerekenleri birlikte tartışalım, çevre düşmanı değil çevreci madenci olduğumuzu anlatalım” istiyoruz.

Sekiz yıl önce yayım hayatımıza başlarken; amacımızı, duygu ve düşüncelerimizi bu satırlarla dile getirmiştik.

Derginin Sahibi ve Editörü olarak; güvendiğim iki şey vardı. Deneyimlerimi, yaşanmışlıklarımı, düşüncelerimi biriktirdiğim “ÇEYİZ SANDIĞIM” ve mesleki kariyerimde önemli bir yeri olan “YOL ARKADAŞLARIM”…

Her sayısı 3000’e ulaşan baskımızla; bildiklerimizi ve öğrendiklerimizi doğru, sansasyonel ifadelerden uzak, tüm gerçekliği ile sizlerle paylaşma konusundaki kararlılığımızı sürdürüyoruz. Dergimizin içeriği çok ilgi görüyor ve dikkatle takip ediliyor. Mimarlarla söyleşilerimizi, firma tanıtımlarımızı, İhracat Limanlarımızı, Makine ekipman üretim ve tanıtımlarını, Uluslararası Mimari Projeleri, Fuarlar ve Kongreler ile ilgili bilgi paylaşımlarımızı ve bölgelerimizin coğrafi, tarihi ve mermercilik açısından potansiyelini irdelemeyi sürdüreceğiz. Dergimize farkındalık sağlayan Şiir/ Efsane ve Sağlık Köşelerimiz var. Sağlık köşesinde konusunda uzman hekimlerle önemli noktaları vurgularken, şiir köşesinde de düşündürürken gülümsetmeyi hedefledik. Hemen her sayımızda unutulmaya yüz tutan geleneklerimizi, yaşayan tarih hazinelerini, taşa hayat veren resim, heykel ve mozaik sanatlarını, mermer uygulama örneklerini de sizlerle paylaşıyoruz. Sosyal Sorumluluk Projelerine yer vermeye özen gösteriyoruz. Bir yenilik olarak da bundan böyle Spor Köşesi de oluşturuyoruz.

Profesyonel ve dinamik bir ekiple çalışıyoruz.

Bizi, mevcut sektörel dergilerimize rakip olarak algılamayınız! Her ne kadar tatlı rekabet kaliteyi artırır ise de, STONE & LIFE olarak; boyalı basın mantığından uzak, içi dolu, abartısız bilgilendirmelerle huzurlarınızda olmaya özen gösteriyoruz. Araştırmacı, uzlaşmacı ve saygılı bir üslubun sektörümüze daha ciddi kazanımların yolunu açacağı kanaatindeyiz.

Güzel ve doğru işleri paylaşmak dileğiyle…

Jeo. Yük. Müh.

Ferah TÜRKMEN

Genel Yayın Yönetmeni