Pazar , 23 Haziran 2024
Anasayfa Life Haber Bir Dünya Markası; Silkar Stone
Life Haber

Bir Dünya Markası; Silkar Stone

Silkar Stone, çok çeşitli mermer ürün gamı ile mozaik, plaka ve fayans üretimi yapan, ürünlerini dünya çapında 35’ten fazla ülkeye ihraç eden lider bir doğal taş üreticisi.

Türkiye ve Yunanistan’daki bulunan mermer ocakları ve yine Türkiye’deki iki fabrikası ile otuz yılı aşkın süredir doğal taş sektöründe hizmet veriyor. İstanbul’da bulunan Showroom merkezimizin yanı sıra Katar, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortak girişimlerimizle büyük ölçekli ve özel üretim gerektiren projeler ile dünya çapında çalışmaları bulunuyor.

Plaka, mozaik, ebatlı doğal taş ürünleri sunmanın yanı sıra, geleneksel doğal taş ürünlerinin ötesinde sürekli olarak ar-ge ve inovasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Türk doğal taş sektörü içerisinde 2009 yılında devlet destekli markalaşma programı olan Turquality desteği alan ilk ve tek şirket olan Silkar Stone; son yıllarda  lamine edilmiş doğal taş paneller gibi yeni teknolojilere yaptığı yatırımlar sayesinde yat endüstrisi, mobilya endüstrisi, iç-dış cephe kaplamaları ve daha pek çok endüstride yaygın kullanım sağlıyor.

Silka Stone Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Akbulak kurum olarak en önem verdikleri konuların başında gelen çevre misyonları olduğunu belirtiyor.

“Silkar olarak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmanın önemini her gün kendimize hatırlatıyoruz. Bu noktada çevre ile ilgili ulusal ve uluslararası yasal düzenlemeleri sağlamanın yanı sıra, hizmet aşamalarımızdaki küçük dokunuşlarla, doğal kaynakları korumak ve yasam döngüsünün sürekliliği sağlamak konusunda ne denli büyük etkiler yaratabileceğimizi biliyoruz, bu gayeden yola çıkarak fabrikalarımızda sürdürülebilir enerji kaynaklarından faydalanabilmek için yatırım yaptığımız 2 adet GES projemiz ile toplamda 2170,8 kWp enerji üreterek üretimlerimizi sürdürüyoruz.

Doğanın bize sunduğu bu eşsiz malzemeye ve doğaya saygılıyız. EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip olan firmamız, EPD (çevresel ürün beyanları) çalışmaları sonucunda dokuz ürün için tüm yaşam döngüsü içindeki çevresel etkimizi ISO 14044 standardına göre hesaplamış ve üçüncü taraf onaylı beyanlarını yayınlamış bulunuyoruz. Özetle; dünyada binlerce doğal taş firması var. Biz de bu sektörde inovasyona, tasarıma, çevreye ve insana değer veren bir anlayışla saygın ve lider bir firma olma yolunda ilerlemeye çaba sarf ediyoruz”.

Doğal taşlar, dayanımı ve çevre dostu sürdürülebilir olmalarının yanında, mimari projelerde estetik değeri ile tercih sebebi olmaya devam ediyor. Silkar Stone Taşları bu yıl da yaşam alanlarınızın vazgeçilmez tercihi olmaya aday!

Binlerce yıldır süren mimaride doğal taş kullanım geleneğini kendinize özgü tasarım anlayışınız ile yeniden yorumlamanın alternatif yollarını keşfetmek için Silkar Stone ve profesyonel ekibi, bir üretim ortağı olarak değil, bir “çözüm ortağı” olarak sizinle!

Mimari tasarım, her yıl yeni trendlere ev sahipliği yaparken, doğal taşlar da bu değişimde önemli bir rol oynuyor. 2024’e girerken, mimarlar ve tasarımcılar doğal taşları estetik değerlerin yanı sıra sürdürülebilirlik ve dayanıklılık açısından da değerlendirecekler.

Silkar Stone’un incelemelerine göre;

2024’te mimari tasarımda öne çıkması muhtemel doğal taş trendleri:

1. “Yeşil Doğa Temalı Tasarımlar”: Sürdürülebilirlik odaklı tasarımların yükselişiyle birlikte, yeşil doğa temalı doğal taşlar öne çıkacak. Bu tasarımlarda yeşil tonlardaki mermere, zümrüt yeşili granitlere ve diğer doğal taşlara sıkça rastlanacak.

2. “Deneysel ve Sanatsal Dokunuşlar”: Doğal taşların yaratıcı şekillerde kullanılmasıyla ortaya çıkan deneysel ve sanatsal tasarımlar ön plana çıkacak. Doğal taşları birer sanat eseri gibi kullanmak, mimari projelere benzersiz bir karakter kazandıracak.

3. “Dijital Baskılı Taşlar”: Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte dijital baskı teknikleri, doğal taşlara özgün desenler ve görüntüler kazandırma konusunda kullanılacak.

Silkar Stone’un geniş ürün yelpazesi ve geliştirmiş olduğu lamine doğal taş uygulamaları ile daha birçok farklı temada ve tarzda doğal taş tasarımına tanık olabilirsiniz. Silkar Stone’un doğal taş ürün ve uygulama teknikleri ile kendinize özgün tasarımları hayata geçirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Maden ihracatında kayıplar telafi ediliyor

Maden sektörü 2023 yılında ihracattaki yaralarını 2024 yılının ilk çeyreğinde sardı Doğal...

Türk doğal taş sektöründen ABD Çıkarması

Yaklaşık 2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk doğal taş sektörü, en önemli...

Maden Platformu; İliç’de yaşanan facia nedeniyle, Maden Sektörünün tamamı suçlanmamalı…

KAMUOYU AÇIKLAMASI Erzincan – İliç Çöpler’deki maden işletmesinde kayan malzemenin altında kalan...

Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir projeler ödüllendirildi

12. Endüstriyel ve Mimari Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda kazananlar belli oldu Bu...