Cuma , 21 Haziran 2024
Life Haber

Amorf Gecesi

Doğal taşa tasarımla ve ihracat yaparak değer katanlar Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği Doğal Taş Gala Gecesinde ödül coşkusu yaşadı.

Doğal Taş Gala Gecesinde, Ege Maden İhracatçıları Birliği’nce bu yıl 4. Kez Taşa Sanat Katanlar sloganıyla düzenlenen AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’nda kazananlar ödüllerine kavuşurken, 2022 yılında EMİB üyeleri arasında 6 kategoride en çok ihracat yapan 30 firma da ödül aldı.

Türk doğal taş sektörüne ihracatçı olarak bir ömür veren ve mermerciliğin teknolojisi ve gelişimine büyük katkılar sağlayan İş İnsanı Şuayp Demirel’e iseEge Maden İhracatçıları Birliği Onur Ödülü verildi.

Amorf Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’nda birinci Cycle projesiyle Ömer Akkaş olurken, ikinciliği Marble Metrics Projesi ile, Alican Çalman ve İrem Atalay, üçüncülüğü SALT isimli projeyle Çağla Yıldız, Mehmet Bulut ve Abdulkadir Eren Öztürk kazandı.

Jüri özel ödülünü; Marble Mind projesiyle; Alican Çalman ve İrem Atalay, New Formation isimli projeyle Melike Dolan ve Pixel Wall isimli projeyle Asiye İrem Barut aldı.

Tarihi Havagazı Fabrikası Yerleşkesinde düzenlenen Doğal Taş Gala Gecesinde konuşan Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu, bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri Amorf Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’nda profesyonel kategoriye yer verdiklerini 292 başvuruyla geçen yıllardan daha fazla bir katılım almaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

“Önceki dönem Başkanımız Mevlüt Kaya’dan devraldığımız bayrağı büyük bir keyifle taşıyoruz” diyen Alimoğlu, “Jürimizin yaptığı değerlendirmeler sonunda 22 proje finale kaldı. 22 projemiz arasından jürimiz ilk üç projeyi belirlerken, üç projemizi de jüri özel ödülüne layık gördü. Yarışmamıza değer katan tüm katılımcıları tebrik ediyoruz” diye konuştu.

EDİTÖR’ÜN NOTLARI:

Tarihi havagazı fabrikası Efes Antik Şehrinin yanında sönük kalmakla birlikte bizler de tüm amorf katılımcılarını ve ödül alan yarışmaları kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Zamanlama ve iklim koşulları nedeniyle bu yıl İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen geceye alan darlığına rağmen geniş bir katılım vardı.

Ödül alan tasarımcıların heyecanı ve coşkusu gerçekten umut vadediyordu.

Şüphesiz en keyifli heyecanın yaşandığı an, Onur Ödülü anonsu ve takdim töreni idi. Bu yıl onur ödülü Sektör duayenlerinden Şuayp Demirel’e verildi. Yaşam öyküsü, prensipleri, çalışma azmi yanı sıra; iyi bir patron, iyi bir eş ve iyi bir baba nasıl olurun cevabına tüm katılımcılar tanık oldu.

Bu ödül Şuayp Demirel’e çok yakıştı

Kendisini yürekten kutluyoruz. İyi ki, böylesine özel duayenlerimiz var. İyi ki…

İlginizi Çekebilir

Maden ihracatında kayıplar telafi ediliyor

Maden sektörü 2023 yılında ihracattaki yaralarını 2024 yılının ilk çeyreğinde sardı Doğal...

Türk doğal taş sektöründen ABD Çıkarması

Yaklaşık 2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk doğal taş sektörü, en önemli...

Maden Platformu; İliç’de yaşanan facia nedeniyle, Maden Sektörünün tamamı suçlanmamalı…

KAMUOYU AÇIKLAMASI Erzincan – İliç Çöpler’deki maden işletmesinde kayan malzemenin altında kalan...

Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir projeler ödüllendirildi

12. Endüstriyel ve Mimari Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda kazananlar belli oldu Bu...