Perşembe , 18 Temmuz 2024
Anasayfa Life Spor ATATÜRK’ÜN KIZLARI DESTAN YAZDI
Life Spor

ATATÜRK’ÜN KIZLARI DESTAN YAZDI

Filenin Şampiyonları;

100. yıl Armağanı kupalarıyla tarihe geçti

Avrupa şampiyonalarında 2 gümüşün yanı sıra 3 de bronz madalyası bulunan Türkiye, Milletler Ligi şampiyonluğunun ardından “1” numara olarak katıldığı Belçika’daki organizasyonda da altın alarak tarih yazdı.

Milli takım, FIVB Milletler Ligi’nin ardından Avrupa Şampiyonası’nda da tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaştı.

Dünyanın 1 numarası olan Filenin Şampiyonları, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı 3-2 yenerek Cumhuriyetimizin 100. yılında Avrupa şampiyonu oldu.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de oynanan mücadele büyük çekişmeye sahne olurken Türkiye hiç pes etmeden, yılmadan güçlü rakibi Sırbistan’ı 3-2’lik setle yenmeyi başardı. Tarih yazan Atatürk’ün kızları üst üste elde ettiği başarılarla ülkemizi gururlandırmaya devam ediyor.

2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda namağlup şampiyon olan Voleybol Kadın Milli Takımımız, oynadığı 9 maçı da kazandı. Millletler Ligi’ndeki son 6 maçtan galip ayrılan A Milli Kadın Voleybol Takımı, yenilmezlik serisini toplamda 15 maça çıkardı. Destan yazan Filenin Sultanları namağlup şampiyon olarak göğsümüzü kabarttı. Final mücadelesinin ardından törende Avrupa Şampiyonası’nın en değerli oyuncusu Milli Takımımızın pasör çaprazı Melissa Vargas seçildi. Vargas’a ödülünü FIVB Başkanı Dr. Ary Graça ve CEV Başkanı Aleksandar Boricic takdim etti.

Turnuvanın başından beri Almanya’da ve Belçika’da yaşayan ve çevre ülkelerden gelen Türk vatandaşlar ay yıldızlıları yalnız bırakmadı. Son topa kadar millileri destekleyen Türk seyirciler salonda sevinç göz yaşlarına boğuldu. Maçı tüm Türkiye tek yürek olarak izledi. Ülkemize büyük gurur ve sevinç yaşatan ay yıldızlılar destan yazdı. 

Şampiyonluk 100. Yıla çok yakıştı. Varolun kızlar…

Ne güzel yazmış Sevgili BİGE GÜVEN KIZILAY:

Ülkesini yatalak hasta bir insan gibi görüp sürekli şikayet edenlere cevap.
Umudum yok, bunun geri dönüşü olmaz diyenlere cevap.
Ben tek başıma ne yapabilirim ki diyenlere cevap.
Birlik olmanın kıymetini unutanlara cevap.
Bige Güven Kızılay