Cumartesi , 2 Mart 2024
Anasayfa Life Proje “Regnum Carya” Konforun ve Dinginliğin Vücut Bulmuş Hali
Life Proje

“Regnum Carya” Konforun ve Dinginliğin Vücut Bulmuş Hali

“Regnum Carya” da sektörün en güçlü firmalarından “Başaranlar Mermer” İmzası 

Antalya’nın en gözde destinasyonlarından Belek Bölgesi’nin Türkiye turizmi için büyük öneme sahip en prestijli otellerinden olan Regnum Carya, konaklamada lüks anlayışına Amber Lagoon Villa ve Suitleri ile yeni bir soluk getirmiş. Zirvelerin, dünya starlarının ev sahipliğini yapan kalite ve konfor odaklı yaklaşımıyla öne çıkan tesiste, içinde bulunulan doğayla uyumu ve bütünlüğü bozmamak için hem iç hem dış cephede doğal malzemeler, sıcak renkler tercih edilmiş.

2023 Nisan ayında tamamlanan yeni konsept, donanımlı ve lüks Amber Lagoon villa ve süitlerin iç mekanında Başaranlar Mermer’e ait coğrafi tescilli Denizli Traverteni tercih edilmiş. Projenin iç mekan ıslak hacim ve çeşitli yüzeylerde kullanılan traverten, doğal renk geçişleri ve çizgisel dokusu ile projeye modern ve estetik bir görünüm kazandırmış.

Denizli Traverteni
Kendine özgü dokusuyla doğallığı simgeliyor.”

Üretimlerinin %80’inden fazlasını oluşturan Denizli Traverteni, hem yurt içinde hem yurt dışında birçok projede kendini gösteriyor. Traverten, kendine özgü dokusuyla doğallığı simgelerken, yapısı gereği her türlü yüzey işlemini bünyesinde taşıması bu taş ile farklı hacimlerde ideal estetik yüzeylerin oluşturulmasını mümkün kılıyor. Bu özelliği de mimarların bu taşı seçmesinde büyük bir etken oluşturuyor.

Başaranlar Mermer, kendi ocaklarından çıkarmış olduğu mermer ve travertenlerle Türkiye’nin en fazla ürün çeşidine sahip doğaltaş üreticilerinden biridir. Travertenin yanı sıra ocaklarına sahip olduğu Gri Emperador, Storm Grey, Silver Black, Monte Bianco, Karia Cream, Ege Bej, Antik Bej, Calista Cream ve Limestone gibi günümüzün popüler taşlarının üretimleriyle prestijli projelere çözüm ortaklığı sunuyor. Kalite, renk ve üretim çeşitliliği ile tüm dünyada beğeni gören ürünlerini yetmişten fazla ülkeye ihraç ediyor.

Ürün çeşitliliği, yüksek kalitesi ve kapasitesi ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde gerçekleştirmeyi amaç edinen Başaranlar Mermer, 34 yıldır birçok büyük ve prestijli projeye imza atmış ve nicelerine de imza atmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

YALIKAVAK MARINA’da BAŞARANLAR imzası  

Bodrum’un incisi Yalıkavak’ta yer alan, bölgenin en lüks alışveriş, yaşam merkezi ve...

Dereli Madencilikten Bir İlk

“doğanın moda algısına atıf” 1940’lı yıllarda madencilik faaliyetlerine başlayan Dereli Ailesi, üç...

Traverten ile “Sanatsal” Binalar

İstanbul’un tam kalbinde, İstiklal Caddesi’nin Tünel ile Taksim Meydanı arasında kalan merkezi...

2100 PENN

Washington DC’nin En Önemli Bulvarında Yer Alan 2100 Pennsylvania Avenue Projesinde SilkarStone...