Cuma , 21 Haziran 2024
Anasayfa Life Proje Traverten ile “Sanatsal” Binalar
Life Proje

Traverten ile “Sanatsal” Binalar

İstanbul’un tam kalbinde, İstiklal Caddesi’nin Tünel ile Taksim Meydanı arasında kalan merkezi noktası Galatasaray Meydanı’nda yer alan Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi; 1958 tarihinde Paul Schmitthener tarafından yapılan özgün tasarımın alternatif olarak yenilendi.
Teğet Mimarlık imzası ile kültür ve sanatseverleri bölgeye geri getiren, “AR New into Old 2017” ve “2018 Ulusal Mimarlık Ödülleri” ödüllerine layık görülen binanın muhteşem cephesinin ve iç tasarımın yenilenmesinde tercih edilen Başaranlar Mermer’e ait Denizli Traverteni, Pera atmosferini tüm canlılığıyla yaşatıyor.

Teğet Mimarlık; modernist-rasyonalist mimarlık örneği olan bu ikonik yapının dönüşümü yaparken binanın eski izlerini devam ettirmesini tercih etmiş. Kamuya açık kültür sanat merkezini fziksel olarak da kentsel dokuya, kentsel dokuyu da merkezin iç mekanına katarak mekanı zenginleştirmeyi hedeflemiş. Yapının iç mekan ve cephesinde çeşitli ebatlarda kullanılan Başaranlar Mermer’in Denizli Traverten’i sayesinde kurulmak istenen bu etki güçlendirilmiş. Onbinlerce metrekare kullanılan Denizli Traverteni’nin öne çıktığı bu prestijli yapı, klasik ve modern çizgilerle ayrıcalıklı bir mekana dönüşmüş.

Her dönemin vazgeçilmezi olan traverten; özgün doku ve desen çeşitliliğinin yanı sıra klasik ve sofstike çizgisi, zamansızlığı, uzun ömürlülüğü ve dayanıklılığı ile mimari yapılarda pek çok avantaj sağlıyor. Gerek dış gerekse de iç mekanlarda farklı yüzey işlemleri ile ideal estetik yüzeylerin oluşturulmasını mümkün kıldığı için, çağdaş mimarlık örneklerinde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Başaranlar Mermer, kendi ocaklarından ürettiği mermer ve travertenlerle Türkiye’nin en fazla ürün çeşidine sahip doğaltaş üreticileri arasında yer alıyor. Travertenin yanı sıra; ocaklarına sahip olduğu Gri Emperador, Storm Grey, Silver Black, Monte Bianco, Karia Cream, Ege Bej, Antik Bej, Calista Cream ve Limestone gibi günümüzün popüler taşlarının üretimleriyle prestijli projelere çözüm ortaklığı sunmaya devam ediyor.

Marka olmanın yolu ilkeli çalışmaktan geçiyor. 70’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren Başaranlar; ürün çeşitliliği, yüksek kalite kapasitesi ve müşteri memnuniyeti ile 33 yıldır birçok büyük ve prestijli projeye imza atmış.

Başaranlar Mermer’i kutluyor, başarılarını artarak sürdürmelerini diliyoruz.

İlginizi Çekebilir

BAŞARANLAR ile Travertene Doğal Dokunuş

2005 yılından bu yana ev tekstili üzerine faaliyet gösteren Chakra markasının Türkiye...

‘Taşın ana vatanı Türkiye’ projesi

İMİB’in Türk doğal taşını dünyaya tanıtacak projesi için ‘Turquality’ desteği İstanbul Maden...

“Regnum Carya” Konforun ve Dinginliğin Vücut Bulmuş Hali

“Regnum Carya” da sektörün en güçlü firmalarından “Başaranlar Mermer” İmzası  Antalya’nın en...

YALIKAVAK MARINA’da BAŞARANLAR imzası  

Bodrum’un incisi Yalıkavak’ta yer alan, bölgenin en lüks alışveriş, yaşam merkezi ve...