Cuma , 19 Temmuz 2024
Anasayfa Life Fuar Marmomac pandemi öncesi rakamlarına yaklaşıyor
Life Fuar

Marmomac pandemi öncesi rakamlarına yaklaşıyor

Avrupa’nın en büyük doğal taş buluşmalarından Marmomac 27-30 Eylül tarihlerinde 56’ncı kez sektöre ev sahipliği yaptı. 132 ülkeden 47 bin profesyonelin ziyaret ettiği açıklanan fuarın, pandemi öncesi rakamlarına dönmeye başladığını gözlendi.

Fuarda; bu yıl 10 holde bin 207 katılımcı firma yer aldı. Marmomac’da ; blokları, ebatlı ve işlenmiş taşları kapsayan bin 200’den fazla taş malzeme çeşidi ile, 700 makine, sistem ve ekipman ile taş ocakçılığı, kesme, işleme ve nakliye süreçlerine hitap eden yenilikçi teknolojiler yanı sıra 800’den fazla kimyasal ürün de fuarda sergilenen ürünler arasındaydı.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) organize edilen Marmomac 2022 Fuarı’na 51’i milli katılım olmak üzere 146 firma ile çıkarma yaptı. 47 ülkeden 1168 firmanın katıldığı fuara ülkeler bazında en fazla katılım sağlayan üç ülkeden biri Türkiye oldu.

THE PLUS THEATRE İLGİ GÖRDÜ
Fuarın cazibe noktalarından The Plus Theatre’da sergilenen ürün kültürü ve tasarım odaklı sergiler ziyaretçilerden ilgi görürken etkinliğe katma değer de sağladı. Bu mekan, ziyaretçileri doğal taşın işlevsel ve estetik potansiyeli hakkında bilgilendiren sergiler, konferanslar ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yaptı.

57’inci Marmomac 26-29 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenecek.

İlginizi Çekebilir

Türk doğal taş sektöründen ABD Çıkarması

Yaklaşık 2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk doğal taş sektörü, en önemli...

Doğal Taş Sektörü 29. Marble İzmir’i Bekliyor

Doğal taş sektörünün en büyük küresel buluşması Marble İzmir – Uluslararası Doğaltaş...

Hindistan Stone Mart Fuarı

Asya’nın en önemli Doğal taş fuarlarından biri olan India Stonemart 2024 Fuarı’ Hindistan’ın Jaipur kentinde yapıldı....

Türk doğal taş sektörünün Güney Kore pazarına çaldığı maya tuttu

Türkiye-Güney Kore arasındaki dostluk köprüsü doğal taş sektöründe ticaret köprüsüne dönüşecek Dünya’nın...