Cuma , 21 Haziran 2024
Anasayfa Life Fuar Coverings Fuarı
Life Fuar

Coverings Fuarı

18-21 Nisan 2023 tarihleri arasında ABD’nin Orlando şehrinde 33. kez düzenlenen Coverings 2023 Fuarı’nın milli katılım organizasyonu bu yıl 21. kez  İMİB organizasyonunda gerçekleştirildi. Fuara, 41 Türk firması Milli Katılım Organizasyonu içinde yer aldı. 

Pandemi süresince önem kazanan Amerika pazarında daralma dikkatleri çekti. ABD ve Avrupa ülkelerinde ekonomilerin henüz toparlanamaması, ABD’de yaşanan bankacılık krizi nedeniyle ABD’li birçok firma stoklu çalışmamaya başladı. Firmalar, ellerindeki stoklarla işlerine devam etmeye çalışıyorlar.

Mevcut depoların henüz stoklarını eritemediği gözlemlenir iken, aynı fuar içinde yer alan seramik ve porselen pazarına ilginin sürdüğü dikkatlerden kaçmadı.

Küresel ekonomilere ve aktörlerine bağlı olarak yıllar içinde farklılık göstermekle birlikte Amerika pazarı,  mamul ürün ve özellikle de paver ürünler nedeniyle izlenmesi gereken bir pazar.

İlginizi Çekebilir

Türk doğal taş sektöründen ABD Çıkarması

Yaklaşık 2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk doğal taş sektörü, en önemli...

Doğal Taş Sektörü 29. Marble İzmir’i Bekliyor

Doğal taş sektörünün en büyük küresel buluşması Marble İzmir – Uluslararası Doğaltaş...

Hindistan Stone Mart Fuarı

Asya’nın en önemli Doğal taş fuarlarından biri olan India Stonemart 2024 Fuarı’ Hindistan’ın Jaipur kentinde yapıldı....

Türk doğal taş sektörünün Güney Kore pazarına çaldığı maya tuttu

Türkiye-Güney Kore arasındaki dostluk köprüsü doğal taş sektöründe ticaret köprüsüne dönüşecek Dünya’nın...