Tim Kadınlar Konseyi'nin Çoğunluğu Egeli Kadın İhracatçılardan Oluştu

TİM KADINLAR KONSEYİ’NİN ÇOĞUNLUĞU EGELİ KADIN İHRACATÇILARDAN OLUŞTU

İhracattaki her üç topuk sesinden biri Egeli kadınlara ait

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, kadın ihracatçı sayısını artırmak amacıyla oluşturulan “TİM Kadın Konseyi”nde çoğunluğu Egeli ihracatçı kadınlar oluşturdu. İhracattaki her üç topuk sesinden biri Egeli kadınlara ait. Türkiye genelindeki ihracatçı birliklerinin yönetim ve denetim kurullarında görev yapan kadınlardan oluşan 55 kişilik “TİM Kadın Konseyi”nde Ege İhracatçı Birliklerini temsilen 18 kadın ihracatçı yer aldı.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, TİM bünyesinde ilk kez oluşturulan “TİM Kadın Konseyi”nde her üç kadın ihracatçıdan birinin Ege İhracatçı Birlikleri temsilcisi olmasından gurur duyduklarını, “TİM Kadınlar Konseyi”ni hayata geçiren TİM Başkanı İsmail Gülle’ye de Egeli ihracatçılar olarak teşekkür ettiklerini kaydetti.

KADIN İHRACATÇILARIMIZ MENTÖRLÜK YAPSIN

İhracat camiasına daha fazla kadının katılması için, İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurullarında yer alan kadın ihracatçılardan mentörlük yapmalarını isteyen Eskinazi, ihracatta rol modeli olan başarılı kadın ihracatçıların bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları sonrasında ihracatta kadın sayısının artacağını, bu sayede Türkiye’nin 2023 hedeflerine toplumu oluşturan kadın ve erkeklerin güçbirliği ile daha kolay ulaşabileceğini sözlerine ekledi.

TİM Kadınlar Konseyinde Ege’den iki Doğaltaş Temsilci de yer alıyor. Halen Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu’nda da görev alan Melike ALPAY ÖZMEN ve Banu BEKİŞOĞLU’nu kutluyor, yaratacakları farkındalıklar için başarılar diliyoruz.