Aydın Dinçer Yeniden İMİB Başkanı Seçildi

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ’NDE (İMİB) ÜÇ ADAYIN YARIŞTIĞI BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLANDI. İSTANBUL YENİBOSNA’DAKİ DIŞ TİCARET KOMPLEKSİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN 2017 YILINA İLİŞKİN SEÇİMLİ GENEL KURUL’DA AYDIN DİNÇER, İMİB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nde üç başkan adayının yarıştığı başkanlık seçimleri tamamlandı. Toplam 385 İMİB üyesinin oy kullandığı seçimlerde yarışan adaylardan Aydın Dinçer, 177 üyenin oyuyla İMİB Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Başkanlık için yarışan diğer adaylardan Ergün Efendioğlu 142 oy alırken, Mustafa Selçuk Çevik ise 65 oy aldı. Bir oy ise geçersiz sayıldı.

İMİB’de Seçimli Genel Kurul’a kadar görevde bulunan Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu üyelerce ibra edilirken, Birliğin 2018 yılı bütçesi de üyelerin oybirliğiyle kabul edildi.

Seçimlerle birlikte yeniden İMİB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen Aydın Dinçer yaptığı açıklamada; “Dinamik bir sektörüz. Altı ay önce de demokrasiye uygun bir seçim yapmıştık. Bugün de yine bize yakışan, kavgasız gürültüsüz bir demokrasi şöleni yaşadık. Dayanışma, dostluk, birlik ve beraberlikle bu sektörü daha da ileriye taşımaya kararlıyız. Seçimde destek veren tüm meslektaşlarımıza, üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI AYDIN DİNÇER‘İN EKİBİNDE ŞU FİRMALAR YER ALIYOR:

YÖNETİM KURULU BAŞKANI
TÜR-ER MADENCİLİK İNŞ. NAK. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
ALTINSOY MADENCİLİK VE TİCARET A.Ş.
ASSOS ANTİK MERMER SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ.
AZE MADENCİLİK DIŞ TİC. SAN. LTD .ŞTİ.
İLAN MADENCİLİK SANAYİ VE TİC.A.Ş.
KASMER MERMER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
MARMOR MADENCILIK VE DIS TİC. LTD.ŞTİ.
STRATON MADEN YATIRIMLARI VE İŞLETMECİLİĞİ ANONİM ŞİRKETİ
VEZİR MADENCİLİK ENDÜSTRİ SAN. VE TİC.A.Ş.
VERONA GRANIT-MERMER SANAYI TİCARET LTD.ŞTİ.
TEM-MER MERMER MADENC.INS.SAN. VE TİC.A.Ş.