GLOBE STONE

GLOBE STONE;

Globe Stone - Dünya Taş A.Ş , Maden & Mermer alanında ihracatçı firma olarak faaliyet gösteriyor.

Türkiye’deki ve Çin’deki ekipleri ile Globe Stone markası gelişerek büyümeye devam ediyor.

2006 yılında Önder Öztunalı tarafından kurulan, tek ortaklı yapısı ve devamlı güçlenen platformuyla Globe Stone - Dünya Taş A.Ş; Türkiye’nin her bölgesinde çok güçlü bir tedarik zinciri ağı ve takımına sahip. Önder Öztunalı, en yüksek hacimde satılan taşların gri ve beyaz mermerler olduğunu bunları bejlerin takip ettiğini, gri ve beyazların trendinin 2020’de de devam edeceğini ifade ediyor.

“TURKUAZIN ÇOCUKLARI”

İhracat yapmak, kar elde etmek, Türk ekonomisine katkı sağlamanın da ötesinde, Globe Stone - Dünya Taş A.Ş ‘ nin hayata geçirdiği, örnek bir projesi var.

Globe Stone - Dünya Taş, Mayıs 2016 yılından bu yana “Şehitlerimizin Emanetine Hep Beraber Sahip Çıkalım” sloganı ile şehit çocuklarına destek olmak için TURKUAZIN ÇOCUKLARI PROJESİ’ ni yürütüyor.

Önder Öztunalı; İzmir Şehit Aileleri Derneği işbirliği ile şehit çocuklarına; ilkokuldan, üniversiteye tüm eğitim hayatları boyunca destek oluyor. Dünya Taş; Bu yıl tüm bileşenleri Ramazan ayı içinde düzenlediği İftar yemeğinde bir araya getirdi. Mermercilerin de aktif katılım sağladığı gece İzmir Swiss Hotel’ de yapıldı. Duygulu ve keyifli geçen iftar yemeğinde plaket töreni de düzenlendi.

Öztunalı; “Dünya Taş A.Ş. olarak sosyal sorumluluk projemizi İzmir Şehit Aileleri Derneği’nin, Tüm Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri Derneği ve İzmir Polis Şehit Aileleri Derneği’ nin işbirliği ile tüm Türkiye’ye yayılmasını arzu ettiğimiz model bir proje olarak hayata geçirdik. Projemizin amacı; Turkuazın Çocukları' nın eğitimlerini, kariyerlerini ve sosyal hayatlarını destekleyecek gönüllülerin buluşacağı, ülke çapında en yüksek katma değeri sağlayacak sürdürülebilir bir destek platformu yaratmak”.

Önder Öztunalı, ‘’Maddi yardım bir şekilde yapılıyor. Ancak onlar hayatlarındaki önemli yol göstericiyi, babalarını kaybetti. O boşluğu her an yanlarında olarak biraz da olsa doldurmayı düşündük. Bu ülke için canlarını veren şehitlerimize karşı bu konuda bize de milletçe sorumluluk düştüğünü düşünüyor, bu projenin kalpten kalbe büyüyen bir proje olacağına inanıyoruz.

Ankara’daki ilk tur görüşmelerden yetkililerden sorunların çözümü noktasında olumlu izlenimlerle ayrılmalarına rağmen çözüm için daha yolun başında olduklarını vurgulayan sektör temsilcileri, “Asıl mutluluğu sektörün yaşadığı sorunların çözümü için adım atıldığında yaşayacağız” görüşünü paylaştılar. Sektör temsilcileri, önümüzdeki günlerde diğer bakanlık ve kurumlarla görüşerek sorunlarının çözümü için arayışlarını sürdürecekleri bildirildi.