BLOK MERMER KONUSUNDA SEKTÖRÜN TEK İHTİSAS FUARI 23 – 26 EKIM 2019’DA TÜYAP BURSA’DA

BLOK MERMER KONUSUNDA SEKTÖRÜN TEK İHTİSAS FUARI 23 – 26 EKIM 2019’DA TÜYAP BURSA’DA

Düzenlendiği ilk yıla göre 5 kat daha büyüyen, katılımcı firmaların en güzel renk ve desendeki kaliteli ve seçkin mermerlerinin sergilendiği, ülkemizde konusunda tek ihtisas fuarı olarak dikkat çeken Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, kapılarını 23 – 26 Ekim 2019 5. Kez tarihleri arasında açmaya hazırlanıyor

Bursa’da ilk yılında 550 blok mermerin sergilendiği fuar, 5. yılında toplam ağırlığı 60 bin ton olan 2.500 blok mermerin sergilendiği beklenen dev sektör buluşmasına geldi. Sektörün en ağır fuarı olma özelliğini koruyan Fuar her geçen yıl büyüyerek marka fuar olma bilinirliğini devam ettiriyor.

Doğaltaş Sektörünün Marka Fuarına 20 Binin Üzerinde Ziyaretçi Hedefi

Geçtiğimiz yıl yine ekim ayında gerçekleştirdiğimiz fuar, 4 gün boyunca Çin ve Hindistan başta olmak üzere 42 ülkeden, yurt içinden ise 41 şehirden gelen 22 bin 765 profesyoneli doğaltaş sektörünün lider firmaları ile buluşturarak ziyaretçilerden ve katılımcı firmalardan tam not aldı. Fuarın, BTSO’nun ve MADSİAD’ın katkılarıyla 5 yıl gibi bir sürede önemli noktaya geldiğini dile getiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Türkiye’nin farklı ocaklarından çıkarılan 650’nin üzerinde farklı renk ve desendeki blok mermerlerin sergileceği 9 salonun yanı sıra iş ve ocak makinelerinin yer aldığı açık sergileme alanı ile toplam 60 bin m2 alanda hazırlanan Bursa 5. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nda sektör bu yıl da bir araya gelecek. Geçtiğimiz 22 bin 765 sektör profesyonelini ağırlayan fuarın 2019 yılında 20 binin üzerinde iş insanının ziyaret etmesini hedefliyoruz.

Kıtalar arası köprüyü kuran Bursa Blok Mermer Fuarı’nın Tüyap yurtdışı ofislerininin çalışması ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) destekleri ile Çin ve Hindistan başta olmak üzere sektörün önde olduğu 45’ten fazla ülkeden organize edilecek alım heyetleri, yurt içinden ise 40’tan fazla şehirden ağırlanması hedeflenen profesyonel ziyaretçilerin katkıları ile oluşacak iş hacmi ile sektör ihracatına ve rekabetçiliğine güç katacaktır.

Türkiye’nin önde gelen blok üreticilerinden oluşan katılımcı firmaların fuardan memnun olarak ayrıldığını söyleyen Ersözlü, 23 – 26 Ekim 2019 tarihleri arasında 5. kez sektörü bir araya getirecek fuar için, sektör temsilcilerimiz geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz fuardan hemen sonra ön rezervasyonlarını yaptırdı. Fuarcılık konusunda Bursa’ya değer katan BTSO’ya; desteklerinden dolayı MADSİAD’a ve fuara katılan firmalarımıza teşekkür ederim” dedi.

Türkiye’nin hemen hemen her bölgesindeki ocaklarından çıkarılan farklı renk ve desendeki en kaliteli ve seçkin blokların sergilendiği fuar, oluşturduğu iş hacmi ile sektör ihracatına ve rekabetçiliğine güç katıyor.

Söz konusu Fuar; TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), ve Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğiyle, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri alarak hazırlanmaktadır.