Sektörün Öncü Kuruluşu Fimar...

Sektörün Öncü Kuruluşu Fimar...

İlk ihracatını 1999 yılında gerçekleştiren Fimar Mermer, 1986 yılında Mehmet, Ahmet (merhum) İbrahim EMMİOĞLU kardeşler tarafından Sivas’da kuruldu. Bir süre fabrika ve atölye çalışmalarını yürüten firma, 1990 yılında Amasya’da ocak işletmeciliğine başladı. Çok kısa süre içerisinde hızlı bir ivme yakalamayı başaran Fimar Mermer, Tokat ve Sivas’da açılan yeni ocakları yanı sıra Amasya ve Sivas’da faaliyete geçirdiği iki ayrı fabrika ile de sektörün güçlü firmaları arasında yerini aldı.

Fimar; Fabrikalarında ve Ocaklarında en yüksek kalitede mermer üretimini, en minimum fire mantığını kendisine prensip edinerek bu sayede yeraltı zenginliği kullanımı, enerji sarfiyatı, doğa dostluğu konularını en optimum noktaya sabitleyebilmeyi başarmış bir firma.

Halen Erdemli Ocağından “Cremera”, Karaman Ocağından “Diana Rosa”, Amasya Ocağından “Classic Beige ve Regal Beige” ticari tanımıyla bilinen mermerleri üreten Fimar Mermer; ikisi Amasya‘da olmak üzere Silifke ve Sivas’da diğer fabrikalarla birlikte toplam 4 ayrı işleme tesisi ile faaliyetlerini sürdürüyor.

FİMAR HIZ KESMİYOR…

Fimar, bünyesinde bulundurduğu Fimarlife Thermal Resort Hotel markası ile Turizm işletmeleri, Bakraç markası ile Süt Ürünleri fabrikası, Fimar Tarım ve Hayvancılık işletmeleri, Petrol / Enerji grubu, Fimar Mermer markası ile Mermer ocak ve fabrika işletmeciliğine; yine bu yıl yeni yatırımı olan Fimar Yapı markası ile İstanbul Kemerburgaz / Göktük Bölgesinde inşaat projelerine başladı.

Fimar Günümüzde; ülkemiz ekonomisine sağladığı istihdamı ve yarattığı katma değerler ile farklı sektörlerde de hizmet veren şirketler yapısını oluşturarak holdingleşmiş bir kuruluştur.

YEPYENİ BİR ÜRÜN

İlkelerin öncüsü Fimar, Makedonya’da “BALKAN WHITE” adıyla yepyeni bir ürünün üretimine başladı. Yeni trendler doğrultusunda bej yanı sıra beyaz mermer üretimine yönelik olarak çalışmalarını sürdüren Fimar Mermer, Makedonya’da ocak açtı. Balkan White, Beyaz hamuru ile bütünleşen ve homojen bir görünüm sunan siyahımsı damarları ile 2017 yılına damgasını vuracak yepyeni bir ürün.

Fimar Holding insana ve doğaya saygı ilkesi ile başladığı yolda yine aynı azim ve kararlılıkla ilerlemeye ve büyümeye devam ediyor.

Fimar; “DOĞADAN İLHAM ALDIK, EMEĞİMİZLE DEĞER KATIYORUZ” diyor…