Mermere Değer, Mekana Prestij Katan Marka... ALACAKAYA!

Mermere Değer, Mekana Prestij Katan Marka... ALACAKAYA!

‘Dünya üzerinde mermer üreten yüzlerce, belki de binlerce firma var. O kadar firma içinde sadece mermer üreten bir firma olmanın çok çok ötesinde, mükemmeli ve kusursuzu yaşatma misyonuyla önce mekana, sonra hayata güzellik katan sadece bir tane marka var… O marka 30 yılı aşkın tecrübesiyle dünyanın 40 ülkesinde tercih edilen Alacakaya Mermer A.Ş!’

Dünya doğal taş sektörünün güçlü markalarından biri olan Alacakaya Mermer A.Ş, sektöre 1969 yılında, sonradan Rosso Levanto olarak adlandırılan mermerin keşfi ile adım atmıştır. Yarım yüzyıllık tecrübeye sahip marka 1984 yılından itibaren Alacakaya Mermer A.Ş adıyla faaliyet göstermeye başlamıştır. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde 8.000 m2’si kapalı, toplam 17.000 m2’lik alan üzerine inşa edilmiş tesislerinde üretimini 500 kişiden oluşan personeli ve en son teknolojilerle sürdüren Alacakaya Mermer A.Ş, yıllık ortalama 100.000 metreküplük blok üretim kapasitesine sahiptir. Alacakaya Mermer A.Ş’nin yıllık üretiminin % 75’i dış pazarda, % 25’lik bölümü ise iç pazarda değerlendirilmektedir. Alacakaya Mermer A.Ş standart ölçülerde üretim yapmasının yanı sıra müşteri talepleri doğrultusunda proje bazlı olarak özel üretim de gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca Alacakaya Mermer A.Ş tesislerinde mermere fark katacak; eskitme, fırçalama, çekiçleme, asitle çökertme, deri yüzey ve yakma gibi özel yöntemler de uygulanmaktadır.

‘İlklerin adresi, mermer dünyasında çığır açacak yeniliklerin çıkış noktası’

Bünyesindeki uzman AR-GE ekibiyle mermer dünyasında çığır açacak yeniliklerin peşinde olan Alacakaya Mermer A.Ş, aynı zamanda mekana değer katacak ilkleri gerçekleştiren bir marka olma özelliğine sahiptir. Mermerde daha fazla estetik, dayanıklılık ve kaliteyi yakalamak adına teknolojinin sunduğu tüm olanaklardan faydalanan Alacakaya Mermer A.Ş, mermer üretim teknolojisinin geldiği son nokta olan Pedrini Microwave Resinline’i tesislerinde bulunduran ilk firma olma ünvanını elinde bulundurmaktadır. Pedrini Microwave Resinline’in sınır tanımaz teknolojisiyle mermeri maksimum dayanıklılık ve kalitede işleyebilen Alacakaya Mermer A.Ş, bu üstün teknoloji sayesinde hata oranı minimuma indirilmiş bir üretim gerçekleştirmektedir. Sıfır hata prensibiyle hammadde girişinden finish işlemlerine kadar üretimdeki tüm kontroller konusunda uzman personeller tarafından büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir.

‘Dünyanın en iyisi olan Pedrini Microwave Resinline’in tesislerinde bulunduran ilk firma’

Türkiye’nin farklı noktalarında yer alan Elazığ, Malatya, Ağrı, Adana, Karaman, Adıyaman ve Diyarbakır gibi şehirlerdeki çeşitli ocaklardan elde edilen taşları tesislerinde işleyen Alacakaya Mermer A.Ş’nin ürettiği ürünler; kalitesi, estetiği ve ışıltısıyla dünyanın dört bir yanındaki en prestijli projelerin mimarisinde yer alıp mekana değer katmaktadır. Alacakaya Mermer A.Ş’nin ürettiği ürünler, uzak doğu ve orta doğu başta olmak üzere; Asya, Avrupa, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Afrika ve Avustralya kıtalarına ihraç edilmektedir.

‘Dünya mermer piyasasında yoğun olarak talep gören Rosso Levanto’nun ana üreticisi’

Ocaklardaki donanımı, üretim kapasitesi ve yaşam alanlarına değer katan ürünleriyle, ülkesinin doğal taş sektöründeki önemli temsilcilerinden biri olmayı başaran Alacakaya Mermer A.Ş, Türk mermerinin dünyadaki markalaşmasına önemli katkılarda bulunmuş, halen de bulunmaya devam etmektedir. Alacakaya Mermer A.Ş, bugün halen dünya mermer piyasasında yoğun olarak talep gören Rosso Levanto’nun, diğer adıyla Elazığ Vişne’nin dünyadaki en büyük üreticisi durumundadır.

‘Alışveriş özelliğiyle mermer dünyasında bir ilk olan akıllı telefon ve tablet uygulaması’

Sadece mermer değil, mekana değer, prestij ve asalet katacak çözümler üreten Alacakaya Mermer A.Ş, hazırlayıp dünyanın dört bir yanındaki müşteri ve takipçilerin kullanımına sunduğu akıllı telefon ve tablet uygulamasıyla dünyada bir ilke imza daha atmayı başarmıştır. Alışveriş özelliğiyle mermer dünyasında bir ilk olan bu uygulama sayesinde kullanıcılar mermer alışverişi yapmanın yanı sıra, ürünleri detaylı olarak inceleyip, dünyanın farklı yerlerinde yer alan referansları görebilmekte, ürünleri görselleriyle birlikte inceleyip ürün siparişi verebilmekte, sipariş vermeyi düşündükleri ürünleri 24 saat boyunca sepetlerinde rezerv durumda tutabilmektedirler.

‘Alacakaya Mermer A.Ş’nin ürün ve hizmet kalitesi dünya standartlarında’

Üretimini tamamen çevre dost yöntemlerle gerçekleştiren Alacakaya Mermer A.Ş, doğal kaynakları kontrollü olarak kullanmanın yanı sıra çalışanlarını verdiği eğitimlerle bilinçlendirmekte, doğaya karşı üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmektedir. Müşterilerine kalite standartlarına uygun hizmet ve ürünler sunmaya maksimum özeni gösteren Alacakaya Mermer A.Ş, toplam kalite faaliyetlerine 2001 yılındaki Kalite Çemberleri Uygulamaları ile başlamıştır. 2002 yılından itibaren Kalite Yönetim Sistemi Standardı’na, NQA (National Quality Assurance Sertifika No: 14422) tarafından verilen ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile geçiş yapmıştır.