Dubai Big 5 Show Uluslararası Yapı Malzemeleri Fuarı

Dubai Big 5 Show Uluslararası Yapı Malzemeleri Fuarı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde 21 – 24 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen The Big 5 Show Fuarı’na Türk doğal taş sektöründen 3O firma katıldı. Fuar gelecek yıl 26-29 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek.

21-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’n in Dubai kentinde düzenlenen 37. DUBAI BIG 5 SHOW 2016-Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na toplam 237 Türk firması milli katılım organizasyonu ile 2 Türk firması ise bireysel düzeyde katılım gerçekleştirerek ürünlerini sergilediler. Şehrin en önemli fuar alanı olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen fuara dünyanın dört bir yanından toplam 2.400 firma yer aldı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin yapı ve inşaat sektöründeki en önemli fuarlarından biri olan DUBAI BIG 5 SHOW-Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na başta Türkiye, Çin, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Suudi Arabistan, İspanya, Fransa, Belçika, Mısır ve Hindistan olmak üzere toplam 62 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı buldular.

Türk firmaları fuara genel olarak yapı, inşaat, panel, mermer, kauçuk ürünler, hazır beton elemanları, prefabrik, iş makineleri, havalandırma alanlarındaki ürünleriyle katıldılar.. Türk firmaları fuarda Saeed Hall, Zabeel Hall, Concourse, Hall 1, Hall 2, Hall 3, Multaqa, Hall 7, Rashid Hall, Maktoum Hall olmak üzere toplam 10 ayrı Hall’de ürünlerini ziyaretçilere sundular.

Türk firmaları memnun

Expotim 0rganizyonu ile gerçekleşen fuara Türk doğal taş sektöründen, Akdağ, Alacakaya, Antalya, Mekmer, Aytaş Akın, Birdal Mermer, Bonamer, Cevher, Çiftyıldız, Dimer, Diyar, Ege Antik, Ermaş, İdamar, IMS Mermer, Kılıç Mermer, Mekmar, Oğuz Mermer, Onur Mermer, Şimşekler Mermer, Portsan, Çimstone, Özçınar, Çınar, Ayyıldız Mermer, Çekiçler, Kaynak, Kaptaş, Alkan ve Veromar firmaları katıldı.

Türk Doğaltaş Sektörünü temsilen katılan firmalarla fuarda yaptığımız söyleşilerde; Big5’ı Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı olduğu için ve bulunduğu konum itibariyle de ekonomik açıdan üst skalada yer aldığı için, katılımcı ve ziyaretçi sayısının en yoğun olduğu fuarlardan biri olarak tanımladılar. Dubai Big 5 Fuarı’ndan mevcut Pazar şartları altında memnun olduklarını ancak, Fuar katılım ücretlerinin çok yüksek olduğuna işaret ettiler.