TİM Maden Sektör Kurulu’ndan madencilik eğitimine doping

TİM Maden Sektör Kurulu’ndan madencilik eğitimine doping

Maden, jeoloji ve cevher hazırlama mühendisliği okuyanlara toplam 1 milyon TL burs (7+1) 7 dönem üniversitede eğitim 1 dönem iş yerinde stajMaden, jeoloji ve cevher hazırlama mühendisliği mezunlarına istihdam desteği

Pandemi, hammadde ve üretimde kendine yetebilmenin önemini bir kere daha gösterirken TİM Maden Sektör Kurulu, bu alandaki mesleki beceri ve insan kalitesini arttırmak için kolları sıvadı.

YÖK ile imzaladıkları protokol ile maden, jeoloji ve cevher hazırlama mühendisliğini tercih edenlere burs vermeye hazırlanan TİM Maden Sektör Kurulu, 2020-2021 eğitim dönemi için burs bütçesini 1 milyon TL olarak belirledi.

Kurul, tüm sektörlere sağladığı ham madde ile ihracatta 40 milyar dolarlık değer oluşumuna katkı sağlayan maden sektörü için çok önemli olan üç mühendislik fakültesine ilgiyi arttırmak için bursun yanı sıra 7+1 eğitim modelini de YÖK’e sundu. Maden, jeoloji ve cevher hazırlama mühendisliği eğitiminin bir döneminin üretim tesislerinde tamamlanmasını düzenleyen model, istihdamda kolaylığı da içeriyor.