Gayret

GAYRET

Değerli okurlar;

Yeni taş trendleri, yepyeni tasarımları, modern teknolojileri ve iz bırakan showları ile bir Verona Fuarı'nı daha geride bıraktık. Doğal taş sektöründe görev yapan hemen herkesin ilgi ile izlediği fuarın, ziyaretçi sayısında gözlenen azalma dikkatleri çekiyor. Geçtiğimiz yıllarda tanık olduğumuz, adeta yürüme güçlüğü çekilen kalabalık holler yok. Ziyaretçi profili incelendiğinde; az ancak nitelikli, profesyonel ve ciddi alıcıların varlığı dikkat çekiyor. Türk Doğaltaş Sektörü; gerek katılımcı gerekse de ziyaretçi olarak Verona Fuarı'nı izlemeye devam ediyor. Bizler de Stone&Life olarak fuarı izledik, katılımcılarla ve ziyaretçilerle görüşmeler yaptık. Tüm izlenimlerimizi dergimizde bulabilirsiniz. Yeri gelmişken dergimizin dağıtılmasında özel bir çaba gösteren TR Stone Magazine, Luna Marble ekibine, iMiB`de görev yapan arkadaşlarımıza ve izlenimler-ini paylaşan sektör temsilcilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Dünyada fırtına gibi esen ve neredeyse kasırgaya dönüşmek üzere olan Ticaret Savaşları, ülkemizde gittikçe ağ ırlaşan ekonomik şartlar, kapımız-da kış mevsimi ile 2018 yılını tamamlamaya gayret ediyoruz. Belli ki; 2019 yılı da çetin geçecek. Çünkü yaptığımız iş, inşaatlar ile doğru orantılı...

Eylül ayı resmi istatistiklerine göre ülkemizdeki yoksulluk sınırı 6.000 TL'yi geçmiş durumda. Enerji maliyetlerimiz arttı. istihdam yükümüz malum. Makine ekipman yatırımlarının mali külfeti ürkütüyor. Pazar tedirgin. Taşıdığımız doğal riskler de işin cabası... Biz de mi konkordato ilan edelim?

Sektörün, kırsaldan başlayarak yarattığı istihdam var. Evine aş getirenler var. Sanayicisinden işçisine, tasarımcısından nakliyecisine kadar neredeyse sektör olarak tüm bedenimizle taşın altındayız! Bağırıyoruz da sesimizi duyuramıyoruz!!! Lütfen, hiç değilse bürokrasi ile uğraşma-yalım... Biz yalnızca üretebilmek ve ülkemize döviz kazandırmak istiyoruz. Gayret ediyoruz da... Ha, nereye kadar dayanabileceğiz, işte onu bilemiyoruz... Bildiğimiz tek bir doğru var: Her şeye rağmen; üretmek satmak yani özetle gayret etmek zorundayız!

33. Sayımız ile huzurlarınızdayız. Kağıt ve matbaa maliyetlerindeki artış yükü bizi de vurur iken; kaliteden ödün vermeden, çizgimizi koruyarak yine dopdolu bir dergi hazırladık. Beğeneceğiniz umuduyla, mevcut köşelerimize birkaç yenilikçi ilavelerimiz oldu.

Yeni sayımızda, güzel haberleri ve gelişmeleri paylaşabilmek